حرفهای دلم .... (حرفهای من با محبوبم )

زندگی به مثابه کوهی است سخت که باید از آن صعود کرد و کوله بارش عشق است و ایمان ...زندگی پر از لحظه‌های ناب است. باید عاشق بود تا فهمید ابرهای دوان روی قله دماوند به کجا چنین شتابان می‌روند و یا باد، برگ‌های پائیزی را تا کجا با خود خواهد برد.

امور دنیوی و اخروی رزق ...
نویسنده : **مخمل** - ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩۱/۳/٢٤
 

حاج اسماعیل دولابی می گفت حتی یک ساعت به فکر رزقت نباش و به دنبال کسب و کار هم که می روی بدان که در رزق، فاعل تام خدای متعال است و هر آینه خداوند همان روزی دهنده نیرومند و محکم کار است. رزق دو گونه است یکی آنکه تو را طلب می کند و یکی آنکه تو در طلب او هستی و عاقبت به تو نمی رسد جز آنچه در طلب توست، رزق روحی هم همین طور است.
خداوند امور دنیوی بندگان را خود متکفل و متعهد گردیده و از آنها پرداختن به امور آخرت را خواسته است اما بندگان به تلاش در تهیه دنیایشان پرداخته اند گویا خداوند توانایی بر آوردن نیازشان را ندارد و از آخرت بازمانده اند و آن را به خدا محول کرده اند.
اگر امور دنیوی خود را به خدا واگذار کنیم امور اخروی را نیز خدا تامین خواهد کرد. اما اگر بخواهیم امور دنیایی خود را با تقلای خودمان تامین کنیم، ضمن اینکه چون رزق مقدر و مقسوم است تقلای بیهوده و بی ثمری است، آخرتمان را هم تباه کرده ایم.


http://new.ksabz.net/uploads/range%20khoda/mohamade-esmaeel-dolabi-1.jpg


جهت شادی روح این بزرگ مرد، سه تا صلوات و یک فاتحه بخونید


 
comment نظرات ()
 
 كد موسيقي براي وبلاگ