حرفهای دلم .... (حرفهای من با محبوبم )

زندگی به مثابه کوهی است سخت که باید از آن صعود کرد و کوله بارش عشق است و ایمان ...زندگی پر از لحظه‌های ناب است. باید عاشق بود تا فهمید ابرهای دوان روی قله دماوند به کجا چنین شتابان می‌روند و یا باد، برگ‌های پائیزی را تا کجا با خود خواهد برد.

وداع ...
نویسنده : **مخمل** - ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳٩٢/٥/۱۸
 

حضرت امام سجاد(ع) هنگام وداع با ماه رمضان چنین دعا می فرمود: خدایا! تو روزه ماه رمضان را یکی از وظایف گزیده و ناب و یکی از واجبات ویژه قرار دادی و آن ماه را در میان ماه های دیگر مخصوص شمردی...

این ماه در میان ما جایگاهی ستوده پیدا کرد و برای ما همنشینی دلپذیر شد و بهترین سودهای دو جهان را بهره  ما کرد و چون مدتش به سر آمد و روزهایش همه سپری شد، از ما جدا شد.

ما آن را چنان کسی وداع می کنیم که مفارقت او بر ما گران است و رفتن او سبب غمگینی و تنهایی است و این وظیفه ما بود که شکوه این ماه را پاس داریم و حرمت آن را بشناسیم و حق آن را ادا کنیم و به هنگام بدرود با این ماه می گوییم:

سلام بر تو! ای آن که چون باشد قدرش بزرگ است و چون از دست برود فقدانش،رنج آور است. ای مایه امیدی که دوری اش دردناک خواهد بود... سلام بر تو! ای ماهی که در آن همه چیز به سلام و ایمنی پیوسته است. سلام بر تو ای مصاحب خوشایند، سلام بر تو! ای آورنده برکت ها و فرخندگی ها و ای شوینده پلیدی ها و گناه ها.

سلام بر تو! ای ماهی که تو را وداع می کنیم در حالی که هنوز تو را می خواهیم و هنوز شایق روزه گرفتن روزهای توایم... (صحیفه سجادیه، دعای ۴۵)

http://www.askdin.com/gallery/images/514/large/1_1745214510468245247683761004317825187251.jpg


 
comment نظرات ()
 
 كد موسيقي براي وبلاگ