حرفهای دلم .... (حرفهای من با محبوبم )

زندگی به مثابه کوهی است سخت که باید از آن صعود کرد و کوله بارش عشق است و ایمان ...زندگی پر از لحظه‌های ناب است. باید عاشق بود تا فهمید ابرهای دوان روی قله دماوند به کجا چنین شتابان می‌روند و یا باد، برگ‌های پائیزی را تا کجا با خود خواهد برد.

عجب ...
نویسنده : **مخمل** - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/۱۸
 

خواص سوراخ بینی !!!

بینی شما قسمت‌های راست و چپ دارد که هر دو قسمت برای تنفس‌تان بکار می‌روند، اما در حقیقت دو سوراخ بینی شما متفاوتند و شما می‌توانید این تفاوت را حس کنید. حفره سمت راست بینی، نشانگر خورشید و حفره سمت چپ نشانگر ماه است.

 وقتی سردرد دارید، سعی کنید که حفره سمت راست بینی‌تان را ببنیدید و برای تنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید. خواهید دید که بعد از پنج دقیقه سردرد شما خوب خواهد شد.

اگر احساس خستگی می‌کنید، برعکس اقدام فوق را عمل کنید. حفره سمت چپ بینی‌تان را ببندید و تنها از حفره سمت راست بینی‌تان تنفس کنید. بعد از مدتی احساس می‌کنید که خستگی شما برطرف شده است.

حفره سمت راست بینی شما به گرمی مربوط است و لذا براحتی گرم می‌شود این درحالی است که حفره سمت چپ بینی‌تان به سردی مربوط می‌باشد.

تفریباً همه خانم‌ها از حفره سمت چپ بینی‌شان تنفس می‌کنند، بنابراین با سرعت بیش‌تری خنک می‌شوند. اما بیشتر پسر بچه‌ها با بینی سمت راستشان نفس می‌کشند.

 

آیا توجه کرده‌اید که وقتی از خواب برمی‌خیزید، کدام حفره بینی‌تان سریع‌تر تنفس می‌کند؟ اگر از حفره چپ تندتر تنفس می‌کنید، شما احساس خستگی دارید. بنابراین حفره سمت چپ بینی‌تان را ببندید و برای تنفس از حفره سمت راست خود استفاده کنید، خواهید دید که بسرعت احساس شادابی می‌کنید.

چنین تمرینی برای تنفس کردن و بدون استفاده از قرص های شیمیایی تجربه شده و مفید بوده است.

شما هم امتحان کنید. بی‌ضرر است.


 
comment نظرات ()
 
 كد موسيقي براي وبلاگ