حرفهای دلم .... (حرفهای من با محبوبم )

زندگی به مثابه کوهی است سخت که باید از آن صعود کرد و کوله بارش عشق است و ایمان ...زندگی پر از لحظه‌های ناب است. باید عاشق بود تا فهمید ابرهای دوان روی قله دماوند به کجا چنین شتابان می‌روند و یا باد، برگ‌های پائیزی را تا کجا با خود خواهد برد.

احلام...
نویسنده : **مخمل** - ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٢
 

سلام این روزها ما را دعایتان فراموش نفرمایید.امروزم روز عرفه هست...دعای اسپشال پلیز ...

***
​​
​​

آیت الله جوادی آملی در قسمتی از تفسیر سوره مریم سلام الله علیها به مناسبت جریان تمثل فرشته برای آن حضرت در مورد تمثل و مکاشفه :

1) همه ما از تمثل سهمی داریم برای اینکه همه ما کم وبیش خوابهایی داریم، حالا گاهی راست گاهی مخلوط، گاهی اضغاث احلام، خواب همان صورت مثالی است.

2) چرا ما آنها را در خواب میبینیم؟ برای اینکه این حواس پنجگانه که روزنه روابط ما با خارج است تعطیل است، وقتی چشم جایی را نمیبیند، گوش چیزی را نمیشنود،اعضا و جوارح با خارج تماس ندارند، ما آرام هستیم، وقتی آرام شدیم درون ما شروع به فعالیت میکند، که ما خواب می بینیم،.

3) اگر کسی این هنر را داشت که در حالت بیداری هم خودش را کنترل کند، که

اولا: چشم و گوش او هرزگی نکنند، معصیت نکنند،

ثانیا: مباحات را هم نبیند،

ثالثا: ما رأیت الا جمیلا کارشان باشد،

یک همچین آدمی که در بیداری کار خواب را انجام میدهد،یعنی این حواس پنجگانه ادراکی و تحریکی مزاحم او نیست این در بیداری میبیند آنچه را که دیگران باید در خواب ببینند.این را میگویند حالت منامیه،نوم نیست، وضو در این حالت باطل نمیشود.

...

وجود مبارک مریم سلام الله علیها [وقتی فرشته بر ایشان نازل شد]  خواب ندید، این حالت در بیداری بود

 

خدا سلامتی بده بهش انشالله...

کنترل خواص سیمان

 
comment نظرات ()
 
 كد موسيقي براي وبلاگ