تصور کن ... ..

تصور کن برنده یک مسابقه شدی و جایزه ات اینه که بانک هر روز صبح یک حساب برات باز می کنه و توش هشتاد و شش هزار و چهارصد دلار پول می گذاره ولی دو تا شرط داره. یکی این که همه پول را باید تا شب خرج کنی، وگرنه هرچی اضافه بیاد ازت پس می گیرند.

نمی تونی تقلب کنی و یا اضافهٔ پول را به حساب دیگه ای منتقل کنی. هر روز صبح بانک برات یک حساب جدید با همون موجودی باز می کنه. شرط بعدی اینه که بانک می تونه هروقت بخواد بدون اطلاع قبلی حساب رو ببنده و بگه جایزه تموم شد. حالا بگو چه طوری عمل می کنی؟ 

.

.

.

«همه ما این حساب جادویی را در اختیار داریم: زمان. این حساب با ثانیه ها پر می شه. هر روز که از خواب بیدار می شیم هشتاد و شش هزار و چهارصد ثانیه به ما جایزه میدن و شب که می خوابیم مقداری را که مصرف نکردیم نمی تونیم به روز بعد منتقل کنیم.

لحظه هایی که زندگی نکردیم از دستمون رفته. دیروز ناپدید شده. هر روز صبح جادو می شه و هشتاد و شش هزار و چهارصد ثانیه به ما میدن. یادت باشه که من و تو فعلا از این نعمت برخورداریم ولی بانک می تونه هر وقت بخواد حساب رو بدون اطلاع قبلی ببنده.

ما به جای استفاده از موجودیمون نشستیم بحث و جدل می کنیم و غصه می خوریم. بیا از زمانی که برامون باقی مونده لذت ببریم.»

 

برگرفته از کتاب کاش حقیقت داشت اثر مارک لوی

 http://www.picerz.com/photos/farapix_com_abc0103acc8c65cedf9bc9e2a629d846_3zxjx5y1te93d95x5951.jpg

/ 2 نظر / 4 بازدید
نوک طلا

کاملا درسته ولی به شرط اینکه وقتی خانوم ادم کنار ادم نشسته ادم هی نره سر فوتبال یه کم از این حسابش استفاده درست تری کنه شاید خدا یه روزی این حسابشو ببنده

مائده

سلام...خیلی زیبا بود خیلی.ممنون