امور دنیوی و اخروی رزق ...

حاج اسماعیل دولابی می گفت حتی یک ساعت به فکر رزقت نباش و به دنبال کسب و کار هم که می روی بدان که در رزق، فاعل تام خدای متعال است و هر آینه خداوند همان روزی دهنده نیرومند و محکم کار است. رزق دو گونه است یکی آنکه تو را طلب می کند و یکی آنکه تو در طلب او هستی و عاقبت به تو نمی رسد جز آنچه در طلب توست، رزق روحی هم همین طور است.
خداوند امور دنیوی بندگان را خود متکفل و متعهد گردیده و از آنها پرداختن به امور آخرت را خواسته است اما بندگان به تلاش در تهیه دنیایشان پرداخته اند گویا خداوند توانایی بر آوردن نیازشان را ندارد و از آخرت بازمانده اند و آن را به خدا محول کرده اند.
اگر امور دنیوی خود را به خدا واگذار کنیم امور اخروی را نیز خدا تامین خواهد کرد. اما اگر بخواهیم امور دنیایی خود را با تقلای خودمان تامین کنیم، ضمن اینکه چون رزق مقدر و مقسوم است تقلای بیهوده و بی ثمری است، آخرتمان را هم تباه کرده ایم.


http://new.ksabz.net/uploads/range%20khoda/mohamade-esmaeel-dolabi-1.jpg


جهت شادی روح این بزرگ مرد، سه تا صلوات و یک فاتحه بخونید

/ 3 نظر / 5 بازدید
بی بی

بزرگترین پاساژ اینترنتی ، مصحولات زناشویی، بهداشتی ، پزشکی و ارایشی ، www.bbshop.ir ، عرضه کننده محصوات با معتبرترین برندهای امریکایی و اروپایی، ارجینال و کاملا اصل.، پاساژهای اینترنتی بی بی شاپ، www.bbshop.ir ، به همراه محصولات متنوع فانتزی، لوازم ارایش، سی دی، و محصولات توانبخشی جسمی و جنسی و..... وب مسترها و دارندگان وبلاگ میتوانند با همکاری در فروش محصولات فروشاه بی بی شاپ، ار پورسانت بالا که به شکل روزانه و بدون سقف واریزی بهره مند شوند. برای همه همکاران جایزه های ویژه ای در نظر گرفته شده است. هم اکنون در آمد اینترنتی را تجربه کنید.

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم[گل] اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] سلام علیکم[لبخند] ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼ ◄ امام حسن عسكری علیه السلام فرمودند: ► ◄ هر عزيزی كه حق را رها كرد، خوار شد و هر ذليلی كه به حق عمل كرد، عزيز شد.[گل] ► ▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

از نسل او

این متنو منم تو وبلاگم گذاشتم!چون از وب شما بود پس حلال کن