ما هم در جمع زائران پرشور سرزمین نور ...

سلام

تو این گیر و دار مراسممون خبر قطعی شدن رفتن من و خانومم اونم با دوستای گل کلوبیم خیلی من  رو خوشحال کرد

این متن رو به همه دوستانم و به خصوص خانومیه گلم تقدیم میکنم

---                ------         --------           -------------            ----------------------


خوش به حالتون که در لحظخ حلول دلهاتون حول مقام شهادت هروله می کنه و هم نفس با شهدا احسن الحال را درک می کنید

 

کشتی پهلو گرفته ذهن پرسشگرم به ساحل پاسخی خدایی آرام گرفته است و من به  ساحل نشسته،  مستغرق در ابتهاجی کودکانه ، باز دلم را به دریا می زنم تا ببینم تقدیر ، به کدام ساحلم رهنمون خواهد ساخت .

مدتها بود دنبال مصداقی بودم تا ببینم زیارت مناطق عملیاتی و مشخصا شرکت در اردوی راهیان نور را به چه می توان تشبیه کرد ؟!

چندروز پیش کمیته فرهنگی راهیان نور استان... جلسه ای داشت که ماراهم برای شنیدن نظرات جوانان دعوت کرده بودند .

من در میان همهمه و شور و شوق دانشجویانی که با شعف خاص ،  مشغول آسیب شناسی بودند،  قلم بر روی کاغذ گذاشته و سیاه مشقی از ذهن آشفته ام را روی صفحه سفید منتقل می کردم .

بارقه ای در ذهنم پدیدی آمد و همان شد که باید و حال این که می خوانید،  ترجمان همان افکاراست .

* مدخل اول

بهره مندی از فیوضات شب قدرباندازه استعداد افراد تنوع دارد و صرف اینکه شخصی فقط در شب های قدر بیدار باشد این یعنی احیا ولی احیای من کجا و احیای اهل دل کجا ؟!

* مدخل دوم

 برای درک اکمل فیوضات شب قدر، مقدماتی لازم است از جمله اینکه روزه دار آداب ورود به شب قدر را رعایت کند تا از خوان نعمت لایتناهای الهی بهره وافی برد و بر اریکه عبودیت تکیه زند !

* مدخل سوم

 درک شب قدر و خوشه چینی و تنعم از نعمت خداوندی،  یک چیز است و صیانت آن تا شب قدر سال آتی ، داستانی دیگر دارد  و مرد راه همی خواهد تا داشته هایش را تا سالی دیگر پاسداری کند !

* مخرج اول

هرآنکه قدم بر خاک پاک اهالی آسمان می گذارد  و بر سر سفره شهدا می نشیند و پای در سرزمین عروج ارواح طیبه می گذارد روزه داری است که شب قدر را  احیا کرده است و خود می داند که ایام ماضی چه کرده و با کدام حال بی خوابی شب قدر را به جان خریده است و هرکه به آن می رسد که از آن بوده  ؟!!

یکی خستگی می یابد ،  دیگری دلخستگی و آن یک دلبستگی و تو خود دانی از کدامین گروهی !!!

* مخرج دوم

سه روز وقوف در بهشت خاکی، که قدم به قدم اش مطهر به قدوم شهیدی از دیار شهود است ، همان سه شب قدر است.

 حال خود دانی یا بخواب ...

یا بیدار باش...

... یا بیدار شو !!!

 

* مخرج سوم

هرکه هستی و هر چه داری مطمئن باش بسته به ظرفی که می بری پر و پیمان باز خواهی گشت به هوش باش، توشه راه ، به تاراج راهزنان و حراج معصیت از کف ندهی !!

 

 

طوبی لکم و حسن مآب

/ 2 نظر / 6 بازدید
مصطفی

حواست کجاس.... اشتباهت همینه ، اگه گل حصار نداشته باشه ، باغبون از كجا می تونه مطمئن باشه كه گلش سالم می مونه . اگه من گاهی اوقات گوشت را نپیچانم ....تو اصلا حواست به خاروخاشاک های اطرافت جمع نمیشه ... عشق گاهی اوقات ارزش وجودی خودمان را فراموش می کنیم و خود را در دسترس هر خار و خاشاکی قرار داده و به هر قیمتی می فروشیم ، گاهی با یک لبخند ، گاهی با یک چشمک و گاهی با .... خیلی از این افرادی که اطراف ما هستند و ادعای داشتن عشق های آتشین دارند ، محبوب ها و معشوقه های واقعی نیستند ؛ چرا که اکثر آنان ، ما را به خاطر منافعی که داریم می خواهند و با ایجاد کوچکترین خللی در منافع ، ما را که رها می کنند هیچ ، حتی ممکن است مورد توهین و سرزنش نیز قرار دهند . آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که کسی که عاشق حقیقی ماست ، چه کسی است؟ کسی که ما را تنها به خاطر خودمان آن هم با همه ی بدی ها و نقص ها می خواهد، چه کسی است ؟ منبع

سبو

خبر فوق العاده ای بود....خیلی خوشحال شدم... ایشالا ما رو هم دعا کنید خفن.. مادر فدای بوی آغوشت چه قدر بوی تو خوبست...بوی آغوشت همیشه زحمت من بوده است بر دوشت چنان زلال و لطیفی که مطمئن هستم دو بال بوده به جای دو دست بر دوشت ولی به خاطر من بال را کنار زدی که با دو دست بگیری مرا در آغوشت که با دو دست برایم دو بال بگذاری به جای روشنی بالهای خاموشت که آسمان خودت آسمان من باشد که از بهشت بخوانم دوباره در گوشت آهای روسریت آفتاب تابستان! شکوفه تاج سر تو.بنفشه تن پوشت بهشت جای قشنگیست جای دوری نیست بهشت باغ بزرگیست:باغ آغوشت بهشت اول و آخر گمان نکن حتی بهشت هم بروم می کنم فراموشت! نغمه مستشارنظامی