یه داستان زیبای دیگه !!!

  در یک شرکت بزرگ ژاپنی که تولید وسایل آرایشی را برعهده داشت، یک مورد به یاد ماندنی اتفاق افتاد:

شکایتی از سوی یکی مشتریان به کمپانی رسید. او اظهار داشته بود که هنگام خرید یک بسته صابون متوجه شده بود که آن قوطی خالی است.

بلافاصله با تأکید و پیگیریهای مدیریت ارشد کارخانه این مشکل بررسی، و دستور صادر شد که خط بسته بندی اصلاح گردد و قسمت فنی و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تکرار چنین مسئله ای اتخاذ نماید.

مهندسین نیز دست به کار شده و راه حل پیشنهادی خود را چنین ارائه دادند:

پایش (مونیتورینگ) خط بسته بندی با اشعه ایکس

بزودی سیستم مذکور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین،‌ دستگاه تولید اشعه ایکس و مانیتورهایی با رزولوشن بالا نصب شده و خط مذبور تجهیز گردید.

سپس دو نفر اپراتور نیز جهت کنترل دائمی پشت آن دستگاهها به کار گمارده شدند تا از عبور احتمالی قوطیهای خالی جلوگیری نمایند.نکته جالب توجه در این بود که درست همزمان با این ماجرا، مشکلی مشابه نیز در یکی از کارگاههای کوچک تولیدی پیش آمده بود اما آنجا یک کارمند معمولی و غیر متخصص آنرا به شیوه ای بسیار ساده تر و کم خرجتر حل کرد:

تعبیه یک دستگاه پنکه در مسیر خط بسته بندی تا قوطی خالی را باد ببرد!!!جمله روز : هر احمقی می تواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند؛ برای حرکت در جهت عکس، به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرأت نیاز است.
آلبرت انشتین

 

 

پی نوشت١ : !!! چقدر راحت میشه سخت نگرف و راحت زندگی کرد...

بیشتر اوقات ما می خواییم راه سخت رو برای خودمون انتخاب کنیم!!!دلیلشم اینه که راهیه که همه اون راه رو میرن!! چه دلیل جاهلانه ایه!!!

معتقدم اگه قبل کارامون بیشتر فکر کنیم و راه های پیش رومون رو  یاد داشت کنیم مطمئنا راهی رو انتخاب میکنیم که خیلی نزدیک به بهترین راه میتونه باشه!!

پی نوشت ٢ : باز یاد سخن حکیمانه راه و هدف تو سریال لاست افتادم

/ 1 نظر / 4 بازدید
سعید

به کجا ها بَرَد این امید ما را؟ ... به کجاها برد ما را؟ نشد این عاشق سرگشته صبور ... نشد این مرغک پر بسته رها به کجا می روم یارا؟ به کجا می برد مارا؟ ره این چاره ندانم به خدا .. به خدا ... نشود دل نفسی از تو جدا.. به خدا به هوایت همه جا در همه حال ... به امیدی بگشایم شب و روز پر و بال غم عشقت دل ما را .. غم عشقت دل ما را .... به کجا ها برد یارا؟[گل]